Co warto zobaczyć w Rzymie?

Dziś krótki wpis o tym, co warto zobaczyć w Rzymie.

Zwiedzanie Rzymu można podzielić na cztery sektory. Przede wszystkim zaczynamy od symbolu Wiecznego Miasta, czyli Koloseum. W okolicy znajduje się też Forum Romanum. W zależności od czasu i budżetu można wejść do środka i przejść trasą dla turystów.W dalszej kolejności mamy największe skupisko typowo turystycznych punktów. Panteon robi ogromne wrażenie w środku. Ponadto w okolicy nie można ominąć fontanny di Trevi i wrzucić tam Euro, aby wrócić do tego miejsca. Niedaleko znajdują się też Schody Hiszpańskie, a rzut beretem stamtąd Piazza del Poppolo. 


Jeśli udamy się w przeciwnym kierunku od Panteonu, trafimy na Piazza Navona, gdzie znajduje się Fontanna Czterech Rzek.


Wizyta w Watykanie to osobny rozdział. Plac św. Piotra robi wrażenie, podobnie jak Bazylika wewnątrz. Jeśli dysponujecie wolnym dniem, zdecydowanie polecam Muzea Watykańskie.Rzym to nie tylko zabytki, ale i atmosfera, dlatego jeśli chcecie spróbować dobrej kuchni i pospacerować urokliwymi uliczkami, zarezerwuje trochę czasu na Zatybrze.
Dodalibyście coś do tej listy?
5 komentarzy:

 1. W Rzymie byłam lata temu :) I było to jednodniowe zwiedzanie, a zatem wyglądało to tak, by jak najwięcej upchać w ciągu tego jednego dnia. Niemniej jednak miło wspominam samo zwiedzanie i byłam w miejscach, o których wspominasz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda forma wakacji jest dobra, byleby tylko samemu się z tego cieszyć :)

   Usuń
 2. Nigdy nie byłam w rzymie, niestety :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały Rzym jest niesamowity :). Co prawda spędziłam w nim tylko 1,5 dnia, ale na prawdę jest czym oko nacieszyć :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!

Copyright © 2014 o zdrowszym odżywianiu i nie tylko... , Blogger