Piernikowa choinka

Ostatnio szaleję w kuchni z świątecznymi słodkościami. W ramach dodatku do prezentów (tych mikołajkowych oraz choinkowych) postanowiłam dorzucić także coś DIY. W ten sposób zrodził się pomysł przygotowania piernikowej choinki. Jest bardzo efektowna, a jej przygotowanie to sama frajda.Bazę stanowią piernikowe gwiazdki.
Pieczemy je według przepisu na pierniczki, który pojawił się TUTAJ z tą różnicą, że wałkując ciasto nie róbmy płaskiego placka jak na typowe pierniczki, lecz dwa-trzy razy grubszy. Dzięki temu łatwiej będzie otrzymać choinkę o sensownej wysokości bez robienia piętnastu pięter.Wycinamy gwiazdki - każda następna powinna być większa od poprzedniej o około centymetr.

Po upieczeniu układamy gwiazdki na sobie piętrowo. Dla stabilizacji dobrze wbić do środka wykałaczkę.Na koniec dekorujemy. Ja wykorzystałam lukier i kolorowe posypki.


Gotowe! 

Jeśli choinka ma stanowić prezent nie zapomnijcie jej zapakować. Przezroczysty celofan nada się idealnie!

Macie jeszcze jakieś pomysły na prezenty DIY?

Chcecie być na bieżąco?
Zapraszam Was do obserwowania za pośrednictwem

Instagrama

Facebooka

2 komentarze:

  1. Ciekawy pomysł :) I bardzo ładnie się prezentuje

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna ta choinka, nie obraziłabym się, gdybym dostała taką na prezent ;)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!

Copyright © 2014 o zdrowszym odżywianiu i nie tylko... , Blogger