Ogarnij się - niezbędnik przy organizacji czasu i metamorfozie

Dziś mamy idealny moment na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Niektórzy są bardziej a inni mniej zadowoleni z siebie i swojego życia. Przeważnie wynika to z tego, na co przeznaczają swój czas i jakie są tego efekty. Dlatego dziś przygotowałam dla Was niezbędnik organizacyjny - wszystkie narzędzia, których potrzebujecie do swojej metamorfozy. 
Krok po kroku!


Cele
Najpierw musimy sprecyzować, czego konkretnie oczekujemy i co chcemy osiągnąć. Dopiero potem można przystąpić do działania, by w mniej lub bardziej konsekwentny sposób podążać w wybranym kierunku. TUTAJ pisałam jak sformułować cele i co zrobić, aby się ich trzymać niezależnie od dziedziny, jakiej one dotyczą.


Jeśli po lekturze i krótkim rachunku sumienia, stwierdziliście, że zależy Wam na zdrowiu, lepszym wyglądzie, kondycji fizycznej lub wszystkich jednocześnie, czytajcie dalej!

Odżywianie
Dieta to podobno 70% sukcesu w walce o wygląd. Nie będę oceniać procentowego udziału każdego ze składników, ale prawidłowe odżywianie z pewnością powinno dać nam energię i zdrowie, by działać na wszystkich frontach, jakie sobie obierzemy. Podstawą każdego działania jest plan. TUTAJ opisywałam zalety planowania posiłków, zaś TUTAJ dowiecie się jak policzyć swoje zapotrzebowanie energetyczne, czyli innymi słowy ile jeść. Kiedy już uzbroicie się w niezbędna wiedzę teoretyczną, polecam skorzystać z gotowego jadłospisu, który rzecz jasna można modyfikować zacznie od swoich potrzeb. Najnowszy znajdziecie TUTAJ.


Planując posiłki nie zapomnijcie także wykorzystać później listy zakupów, która zdecydowanie skróca czas spędzony w sklepie i sprawia, że wychodzicie tylko z tym, po co realnie przyszliście.
Znajdziecie ją TUTAJ.

Aktywność fizyczna
To drugi filar walki o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Możecie iść na żywioł, lecz na początku zmian warto zaplanować nie tylko posiłki, ale i wszelkie formy ćwiczeń. Każdy jest inny, ma inne możliwości, inne potrzeby i upodobania, więc wymaga indywidualnego traktowania. TUTAJ dowiecie się, jak stworzyć własny plan treningowy.


Organizacja czasu
Nie samą dietą i ćwiczeniami żyje człowiek. Całkowicie zdaję sobie sprawę z tego, że macie też masę innych zajęć i obowiązków. Bez dobrego gospodarowania czasem nie znajdziecie go na treningi i odpoczynek. TUTAJ czeka na Was wpis o tym, jak krok po kroku zaplanować swój tydzień na wszystkich polach.Mając już wszystkie dostępne narzędzia, nie ma co tracić więcej czasu. Pora szybko wszystko zaplanować, a następnie konsekwentnie działać. Nie czarujmy się, to od Was zależy to, co się stanie. Przygotowane przeze mnie pomoce i wskazówki to tylko narzędzia, które właściwie wykorzystane pozwolą Wam osiągnąć sukces.

Gdy już uda Wam się wszystko zaplanować, wpiszcie to w kalendarz. 

Działajcie! 
Powodzenia!

Chcecie być na bieżąco?
Zapraszam Was do obserwowania za pośrednictwem
Instagrama TUTAJ
Facebooka TUTAJ

2 komentarze:

  1. Czasem po prostu trzeba wyznaczyć sobie cele. Krok po kroku realizować. Cieszyć się w trakcie i po ich osiągnięciu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przede wszystkim trzeba wyznaczyć sobie ralny cel, bo najczęściej ludzie po dwóch dniach zdrowego życia myślą, że ważą 100kg mniej :D

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!

Copyright © 2014 o zdrowszym odżywianiu i nie tylko... , Blogger