Dermokosmetyki


W ostatnich latach obserwujemy wzrost skłonności do różnego rodzaju alergii i podrażnień skóry. Jest to z pewnością związane z zanieczyszczeniem środowiska, dietą oraz szeroko pojętym trybem życia, a także masą czynników, o których jeszcze nie wiemy. Na każdy problem znajdzie się rozwiązanie, stąd też dermokosmetyki stają się coraz popularniejsze. 
Czym właściwie są?

Dermokosmetyki to produkty z pogranicza zwykłych kosmetyków i specjalistycznych preparatów leczniczych. Przechodzą mniej testów niż leki, więc wymagania wobec nich są mniej restrykcyjne. Jednocześnie bazują na sprawdzonych substancjach aktywnych przy minimum dodatków. Są bezzapachowe i bezbarwne, co minimalizuje ryzyko podrażnień.


Co to dla nas oznacza? 
Świetnie sprawdzają się w przypadku skóry wrażliwej oraz skłonnej do alergii, a także wspomagające w trądziku, atomowym zapaleniu skóry czy łuszczycy. Przy tym są zdecydowanie bardziej dostępne i tańsze niż specjalistyczne wyroby medyczne. Z tego względu to dobry wybór do codziennej pielęgnacji skóry z problemami.

Warto jednak pamiętać, że jeśli dolegliwości są silne, wizyta u lekarza i dobór specjalistycznych produktów mogą okazać się niezbędne. W takiej sytuacji codzienne stosowanie łagodnych kosmetyków to jedynie dodatek do głównej kuracji.


Na naszym rynku znajdziecie sporo marek rodzimych i zagranicznych. Są dostępne zarówno w aptekach, jak i niektórych drogeriach. Jest w czym wybierać.


A Wy stosujecie dermokosmetyki? Macie z nimi jakieś doświadczenia?


Chcecie być na bieżąco?
Zapraszam Was do obserwowania za pośrednictwem

Instagrama

Facebooka

2 komentarze:

  1. Zawsze podczas zakupu kosmetyku zwracam uwagę na skład. Wiele razy spotkałam się z określeniem na opakowaniu "naturalny skład", a w składzie na samym początku wymienione było np. aluminium... Preferuję kosmetyki organiczne, bo ona robią mi najwięcej dobrego :)
    www.missplanner.pl

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!

Copyright © 2014 o zdrowszym odżywianiu i nie tylko... , Blogger