Przygotowania do ślubu - lista i poradnik


Wiele koleżanek prosi mnie o rady dotyczące przygotowań do ślubu - co, gdzie, kiedy i jak? Zwykle opowieść trwa długo, dlatego postanowiłam zebrać wszystko, co wiem zarówno z mojego doświadczenia, jak i udzielonych mi przez innych rad. W ten sposób przygotowałam niezbędnik przy planowaniu ślubu.

Nam udało się zorganizować wesele w zaledwie 3 miesiące, ale dzięki sprawnemu planowaniu oraz działaniu nic nas nie zaskoczyło, a wszystko było dopięte na ostatni guzik! Mam nadzieję, że moje rady przydadzą się wszystkim zainteresowanym!

Dziś przygotowałam listę niezbędnych spraw do załatwienia przed ślubem.


Kościół, urząd i lokal
Kiedy już zdecydujecie się na ślub, jego data jest przeważnie podyktowana dostępnymi terminami. W rzeczywistości największe oblężenie przeżywają lokale weselne i to do wolnej sali są dostosowywane wszystkie pozostałe punkty. Gdy zarezerwujecie lokal, nie czekajcie i szybko zaklepcie termin w kościele lub urzędzie. W końcu to tam ma miejsce najważniejszy punkt dnia.

Lista gości i noclegi
Szukając sali dobrze mieć wstępne pojęcie, ilu gości spodziewacie się. Dodatkowo warto sprawdzić, dla kogo będzie potrzebny nocleg i takowy zapewnić z wyprzedzeniem.

Muzyka, foto i video
Znając datę ślubu zawczasu poszukamy oprawy muzycznej - zespołu lub dj'a, a także fotografa i kamerzysty. Zwykle najlepsi mają terminarze wypełnione na ponad rok do przodu, więc im szybciej znajdziecie tych specjalistów, tym lepiej.


Suknia, garnitur i dodatki
Kolejny ważny punkt to stroje. O ile panowie zwykle nie są wybredni, to znalezienie wymarzonej sukni ślubnej może nieco zająć. Pamiętajcie, aby poza nimi nie zapomnieć także o niezbędnych dodatkach.

Obrączki
Najważniejsza pamiątka z całej uroczystości. Przejrzyjcie katalogi w domu i zróbcie rajd po jubilerach. Przede wszystkim zastanówcie się, czego oczekujecie.


Zaproszenia
Podobnie jak z obrączkami, najpierw obejrzyjcie katalogi w domu, a potem w drukarni. Zależnie od planowanej liczby gości, wizyty z zaproszeniami mogą nieco zająć. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Dajcie też gościom czas na podjęcie decyzji i odpowiedź.

Fryzura i makijaż
Tak jak z zespołem czy fotografem, dobra fryzjerka i makijażystka to skarb. Zapisy, zwłaszcza w sezonie ślubnym, mogą odbywać się ze sporym wyprzedzeniem, więc zadbajcie o swój wygląd w najważniejszym dniu.


Atrakcje
Jeśli chcecie, aby Wasze wesele było niepowtarzalne, pomyślcie o dodatkowych atrakcjach dla gości i nie tylko.

Samochód i transport dla gości
Zapewnijcie także o środek transportu zarówno dla Was, jak i dla gości. Jeśli nie dysponujecie adekwatnym autem, wynajem może okazać się koniecznością.

Kwiaty
Ostatni szczegół zwykle załatwiany niedługo przed ślubem. Kwiaty zwykle są konieczne w kościele, do bukietu panny młodej oraz do ozdoby auta.


Dodalibyście jeszcze coś do tej listy? A może sami z czego zrezygnowaliście?
Ps. Dajcie znać w komentarzach czy ślubna tematyka Was interesuje.

Chcecie być na bieżąco?
Zapraszam Was do obserwowania za pośrednictwem

Instagrama

Facebooka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!

Copyright © 2014 o zdrowszym odżywianiu i nie tylko... , Blogger