Wielka Rybalizacja North Fish


W ubiegły weekend wzięłam udział w warsztatach kulinarno-fotograficznych organizowanych przez North Fish. Jak się okazało, Wielka Rybalizacja była nie tylko spotkaniem szkoleniowym, ale i konkursem. Na wstępie pochwalę się, że całkowicie niespodziewanie zajęłam drugie miejsce, ale o tym później. Póki co parę słów o całej przygodzie.

Warsztaty zorganizowane na barce były strzałem w dziesiątkę!
Było to pierwsze wydarzenie tego typu, w którym brałam udział. W związku z tym, nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać. Po 2,5 godziny podróży dotarłam na miejsce. Warsztaty zostały zorganizowane na barce przycumowanej na Wiśle. Strzał w dziesiątkę!
Dodatkowo piękna pogoda i słońce sprawiły, że nie tylko ryby zostały usmażone, ale także i ja.
Wszystko było organizacyjnie dopięte na ostatni guzik.


Pierwsza część obejmowała przygotowywanie ryb pod okiem szefa kuchni - Wiktora Żybuly. Padło na doradę w stylu włoskim i muszę przyznać, że była naprawdę pyszna, a jednocześnie prosta w przygotowaniu. Byłam zaskoczona, że w kilkanaście minut można wyczarować tak smaczne danie! Przepisem dzielę się z Wami TUTAJ.

Dorada w stylu włoskim jest pyszna
W międzyczasie mogliśmy także porozmawiać i podpytać o wszystko dotyczące samej marki North Fish. Swoją drogą, wiedzieliście, że to polska sieć?Druga część to zajęcia z fotografem - Olą Grochowską. Pokazała nam jak dobrze wykonywać zdjęcia, dobierać kompozycję, czy operować światłem. Innymi słowy masa cennych wskazówek, z którym zamierzam skorzystać. Mam nadzieję, że efekty jej nauk zauważycie na moim blogu, Facebooku i Instagramie w postaci lepszych zdjęć.Ostatnią częścią był konkurs i przyznam się Wam, że zestresowałam się nim… Każdy z uczestników wylosował inną rybę, a następnie miał godzinę na przygotowanie potrawy. Wszystko zostało ocenione pod kątem zarówno smaku, jak i estetyki. Taki rybny Master Chef!
Mi trafił się tuńczyk. Postanowiłam być wierna moim zasadom i przygotowałam bardzo proste i zdrowe danie. Był to stek z tuńczyka z pesto i zielonym pieprzem z ryżem brązowym i grillowanymi warzywami. Szczerze mówiąc, gdy zobaczyłam wymyślne potrawy autorstwa pozostałych bardziej doświadczonych bloggerów, zrzedła mi mina i było mi troszkę wstyd z moim fit-tuńczykiem. Okazało się, że moje obawy były bezpodstawne, a prostota i własny styl zostały docenione. Dzięki temu otrzymałam drugą nagrodę za “finezję z klasyce”.


Stek z tuńczyka z brązowym ryżem i grillowanymi warzywami
Podsumowując wróciłam bogatsza nie tylko o nagrody, ale też i cenne doświadczenia. Poznałam świetnych ludzi i zobaczyłam, jak wyglądają tego typu wydarzenia. Co więcej, przełamałam się jeśli chodzi o przygotowywanie ryb, bo jak zapewne zauważyliście nie mam zbyt wielu przepisów z nimi w roli głównej. Pora to zmienić!
Ps. Chcielibyście przepisy? Dajcie znać!

Chcecie być na bieżąco? Zapraszam do polubienia mojego profilu na:
Facebooku (TUTAJ)
oraz
Instagramie (TUTAJ)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!

Copyright © 2014 o zdrowszym odżywianiu i nie tylko... , Blogger