Pomysły na jedzenie w podróży


Rozpoczyna się sezon wakacyjny, który sprzyja dłuższym i krótszym wyjazdom. O ile w czasie wakacji warto korzystać z kulinarnych dobrodziejstw miejsca, które odwiedzany, to w czasie samej podróży warto zadbać o to, aby wizyta w przydrożnym barze serwującym fastfoody była ostatecznością. Z tego względu przygotowałam dla Was kilka propozycji przekąsek, które można zabrać ze sobą w drogę.

Owoce
Najlepiej wybrać te, z których nie leje się sok i które raczej nie brudzą. Oczywiście umyjmy je wcześniej w domu, ponieważ w drodze możemy już nie mieć na to szansy. Jeśli owoc wymaga obierania, warto przygotować go wcześniej i dodatkowo pokroić na kawałki w sam raz do chrupania, Najchętniej wybieram jabłka, cytrusy, ananasa, a także owoce sezonowe - truskawki, borówki. Pokrojone w kawałki owoce często jem przy użyciu widelca, jak owocową sałatkę. Dzięki temu nie brudzę rąk.


Warzywa
Ta sama zasada dotyczy warzyw. Świetnie komponują się jako dodatek do kanapek lub serka czy hummusu. Także w ich przypadku warto je wcześniej przygotować do transportu - umyć, obrać, pokroić. Bardzo dobrym rozwiązaniem są rzodkiewki, słupki marchewki lub orzeźwiający ogórek.

Kanapki
Kanapki to klasyk każdej podróży. Dobrze wcześniej przemyśleć to, co chcemy do nich włożyć. Zwykle stawiam na wędlinę, ser i warzywa. Warzywa sprawiają, że bułka nie będzie sucha. Jeśli nie chcecie aby pieczywo rozmiękło od wodnistych warzyw, takich jak pomidor, pamiętajcie aby włożyć go pomiędzy warstwy niestykające się bezpośrednio z bułką - na przykład między ser i sałatę.

Tortilla
Tortilla to oryginalna i praktyczna alternatywa dla kanapek. Jest bardzo wygodna w jedzeniu, a dodatkowo możemy włożyć do środka bardziej sycące dodatki - więcej warzyw oraz mięso. Dzięki temu spokojnie zastąpi lekki obiad w trasie.


Sałatka
Jeśli pogoda nie jest zbyt upalna, możecie przygotować sałatkę i zabrać ją w pojemniku. U mnie najlepiej sprawdza się nieśmiertelna sałatka grecka. W drodze staram się wybierać potrawy, które całkowicie nie wymagają podgrzewania, dlatego sałatka z pieczywem nada się na lżejszy obiad.

Mam nadzieję, że podsunęłam Wam parę pomysłów na jedzenie w drodze. A Wy macie jakieś swoje patenty na zdrowe przekąski do zabrania w podróż?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!