Jadłospis 1700 kcal z przepisami - także dla cukrzyków - wymienniki węglowodanowe


Zgodnie z obietnicą przygotowałam dla Was kolejny gotowy jadłospis. Wszystkie posiłki bazują na bardzo prostych w wykonaniu przepisach, a całość to dokładnie 1671 kcal. Z tego względu możecie potraktować go jako inspirację do własnych działań w kuchni, a proporcje posiłków odpowiednio zwiększać lub zmniejszać w zależności od Waszego zapotrzebowania kalorycznego.
W zależności od Waszych potrzeb i celu może to być za mało lub zbyt dużo. TUTAJ pisałam o tym, jak policzyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. W razie potrzeb proporcje między posiłkami można oczywiście modyfikować tak, aby Wam pasowały. Gotowy jadłospis nie zastąpi jednak konsultacji z dietetykiem i/lub lekarzem.

Dodatkowo z racji nadchodzącego Światowego Dnia Cukrzycy jadłospis został dostosowany do potrzeb osób z cukrzycą.

Dla osób leczonych insuliną - przy każdym posiłku znajdziecie także informację o ilości wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych (TUTAJ pisałam czym są WW i WBT).

Co więcej, jadłospis zawiera w dużej mierze produkty o niskim i umiarkowanym indeksie glikemicznym (TUTAJ pisałam czym jest IG) oraz sporą ilość błonnika. W związku z tym taki jadłospis może być stosowany przez osoby zmagające się z cukrzycą typu 2 i insulinoopornością. 


ŚNIADANIE
(6 WW + 1,9 WBT)
75g płatków owsianych górskich
200ml mleka 2%
garść truskawek (mogą być mrożone)
łyżka wiórków kokosowych

DRUGIE ŚNIADANIE
(2 WW)
Porcja zielonego smoothie
przepis TUTAJ


OBIAD
(5,6 WW + 2,1 WBT)
Ekspresowy gulasz
przepis TUTAJ
1 porcja z 75g kaszy gryczanej

PODWIECZOREK
(2,1 WW + 0,5 WBT)
Krem z dyni
przepis TUTAJ
1 porcja z łyżką jogurtu naturalnego i kromką chleba razowego


KOLACJA
(4,2 WW + 2,5 WBT)
Kanapki Caprese
przepis TUTAJ


Jak podoba Wam się taka propozycja menu na cały dzień?

Po więcej inspiracji zapraszam oczywiście na profil na Instagramie i Facebooku.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!