O mnie

Ten blog to miejsce, dzięki któremu wspólnie zaczniemy bardziej dbać o zdrowie.

Wszystko, co pojawia się na tutaj to moja codzienność - od prostych przepisów i jadłospisów dla zapracowanych po zagadnienia medyczne.

Wierzę, że zdrowy styl życia opiera się na trzech filarach:
edukacji i świadomości,
zdrowej racjonalnej diecie,
aktywności fizycznej. 

Pomimo, iż praca to moja największa pasja, moje życie nie kończy się na niej i mam sporo zajęć, które obrazują zdrowy styl życia w praktyce. Pokazuję Wam przepisy prosto z mojej kuchni - te zdrowsze, dietetyczne, ale także i te tradycyjne. Próbuję przekonać Was, że wszystko jest dla ludzi, nawet tradycyjne potrawy oraz desery, o ile w rozsądnych ilościach. To, co tu widzicie pojawia się na moim stole w dokładnie takiej samej formie.
W pracy często zalecam pacjentom modyfikację stylu życia, jako filaru naszego zdrowia, między innymi poprzez prowadzenie zdrowej diety.
Co więcej, zajmuję się także zagadnieniami związanymi ze stanem odżywienia naukowo.
Dodatkowo rozwijam moje zainteresowania dotyczące zdrowego odżywiania na przykład poprzez kursy i szkolenia z zakresu dietetyki. Ich efektem są między innymi obecne tu jadłospisy oraz treści koncentrujące się na redukcji masy ciała.

Staram się przemycać także porcję informacji o moich pasjach - tańcu i bieganiu, a jednocześnie zmobilizować Was do aktywności fizycznej w formie i zakresie, które przede wszystkim odpowiadają Wam. Chcę pokazać, że ruch może sprawiać ogromną frajdę nawet jeśli nie jesteś mistrzem.

Zauważyłam jednak w ostatnim czasie, że wśród użytkowników internetu rośnie także potrzeba edukacji medycznej. Niestety często informacji z tego zakresu udzielają osoby niewykwalifikowane w tej materii. Pora to zmienić! 
Właśnie to pchnęło mnie do modyfikacji dotychczasowej formuły tego bloga. Oczywiście dotychczasowe luźne tematy, przepisy i minimalistyczne zdjęcia nie znikną! Chcę po prostu dorzucić do nich także porcję informacji z obszarów, w których mam wiedzę i doświadczenie.

Wierzę w to, że zdrowy rozsądek, równowaga i umiar to najlepsza i uniwersalna zasada.
Mam nadzieję, że w ten sposób zmobilizuję nie tylko siebie, ale i Was oraz pokażę, że zdrowy styl życia jest także dla śmiertelników.

Ps. Wcześniej działałam pod nazwą MY HEALTHY STYLE i koncentrowałam się na moich wspomnianych zainteresowaniach, zwłaszcza na gotowaniu (z tego względu sporo z obecnych tu zdjęć wciąż jest jeszcze opatrzona starym logo).

Znajdziesz mnie także na Facebooku TUTAJ oraz Instagramie TUTAJ.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz pod adres:
healthystory.pl@gmail.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz to dla mnie nagroda i mobilizacja do dalszego pisania. Dzielcie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami, chętnie wysłucham też Waszych uwag i sugestii, to miejsce tworzę dla Was!